آخرین آموزش های فوتوشاپ
آخرین های سیستم مدیریتی وردپرس
تبلیغات
ADS
موضوعات
Category
تبادل لینک
Links
ارشيو
archive
رتبه الکسا
Alexa

محل قرار دادن کد آمار گیر و الکسا و رنکینگ گوگل
آمار سايت
Site info

::  افراد آنلاین : Sear
::  تعداد مطالب : 24
::  تعداد نظرات : 0
::  بازديد امروز : 64
::  ارسال روزانه : 0.04
::  نظرات روزانه : 0.00
::  تبادل لينک با 0 سایت
::  رنک گوگل : 0
::  الکسا جهانی : 692,376
::  الکسا ایران : 6,856
::  تاسيس : 1/1/1390

پذيرش نويسنده
Author
پذيرش نويسنده
برترين مطالب
Best Posts
مطالب تصادفي
Random Posts

آموزش فتوشاپ – تسلط در فتوشاپ: ۲۵ تکنیک دیگر که هر طراح باید بداند

آموزش فتوشاپ – تسلط در فتوشاپ: ۲۵ تکنیک دیگر که هر طراح باید بداند ۲۵ تکنیک دیگر که هر طراح باید بداند

آموزش فتوشاپ مقدماتی درس ششم

آموزش فتوشاپ درس ششم، ابزار های روتوش و ترمیم

۲۵ نکته برای حرفه ای شدن در فتوشاپ بخش سوم

۲۵ نکته که یک طراح برای حرفه ای شدن در فتوشاپ باید بداند – بخش سوم نکته هایی که طراحان در فتوشاپ باید بدانند

آموزش فتوشاپ مقدماتی درس سیزدهم

آموزش فتوشاپ درس سیزدهم، Layer Styles در فتوشاپ

آموزش فتوشاپ – آشنایی با محیط فتوشاپ CS6 – بخش دوم

آموزش فتوشاپ – آشنایی با محیط فتوشاپ CS6 – بخش دوم آشنایی با محیط فتوشاپ CS6

۲۵ نکته برای حرفه ای شدن در فتوشاپ بخش دوم

۲۵ نکته که یک طراح برای حرفه ای شدن در فتوشاپ باید بداند – بخش دوم نکته هایی که طراحان در فتوشاپ باید بدانند

آموزش فتوشاپ مقدماتی درس هشتم

آموزش فتوشاپ درس هشتم، ابزارهای رسم و تایپ (Drawing and Type Tools)

به مناسبت افتتاح سایت جدید دانلود عکس های افتتاح سایت


۲۵نکته برای حرفه ای تر شدن در فتوشاپ بخش اول

۲۵ نکته که یک طراح برای حرفه ای شدن در فتوشاپ باید بداند – بخش اول نکته هایی که طراحان در فتوشاپ باید بدانند

۲۵ نکته برای حرفه ای شدن در فتوشاپ بخش پنجم

۲۵ نکته که یک طراح برای حرفه ای شدن در فتوشاپ باید بداند – بخش پنجم نکته هایی که طراحان در فتوشاپ باید بدانند

آخرین مطالب ارسالی
Last Posts
آخرين نظرات
Last Comments
عنوان سایت
متن تبلیغ شما
ماهانه 5.000 تومان
عنوان سایت
متن تبلیغ شما
ماهانه 5.000 تومان

بیست اسکریپت

196 views    نویسنده :     بدون نظر

آموزش فتوشاپ – تسلط در فتوشاپ: ۲۵ تکنیک دیگر که هر طراح باید بداند

۲۵ تکنیک دیگر که هر طراح باید بداند

آموزش شاپ مقدماتی

آموزش شاپ مقدماتی

همانطور که در اولین پست تسلط در فتوشاپ اول گفتیم، هیچگاه یادگیری فتوشاپ تمام نمی شود. همیشه ابزار های جدید و تکنیک های تازه ای وجود دارد که باید یاد گرفته شوند. در این مقاله ما تصمیم گرفتیم که ۲۵ نکته و تکنیک دیگر گه هر طراح فتوشاپ باید بداند را با شما در میان بگذاریم. پس بنشینید و به این مجموعه از محصولات فتوشاپ نگاهی بیاندازید.

دستکاری حرفه ای با استفاده از Puppet Warp

ابزار Puppet Warp ابزاری است که زیاد از آن استفاده نمی شود، اما زمانی که از آن استفاده می کنیم، مانند طراحی یک ستاره راک می شویم. اساساً این ابزار، به شما این اجازه را می دهد که بر روی یک لایه نقاط کنترل داشته باشید و این نقاط را خم کرده و دستکاری کنید و محتویات لایه را به طوری واقعی پیچ و تاب دهید. به بیانی دیگر، مانند این است که یک اسکلت به یک شئ اضافه کرده و مانند یک عروسک خیمه شب بازی آن را کنترل کنید.

در زیر تصویر یک مار را می بینید که از پس زمینه پاک شده و بر روی لایه خودش قرار گرفته است.

با استفاده از ابزار puppet warp، چند تقطه کنترل اضافه کرده و مار را با یک حالت جدید دستکاری می کنیم. جالب است، نه؟ برای داشتن یک آموزش عمیق تر در رابطه با puppet warp اینجا را کلیک کنید.
ویرایش با یک کلیک با استفاده از پیش تنظیمات لایه تنظیم

ما همه با لایه های تنظیم آشنا هستیم و اینکه چقدر شگفت انگیز هستند، اما چیزی که ممکن است شما به آن توجه نکرده باشید این است که انواع لایه های تنظیم مختلف شامل پیش تنظیمات بسیار قابل استفاده ای هستند.

می توانید این پیش تنظیمات را در منوی کشویی بالای پالت Adjustments پیدا کنید. من این پیش تنظیمات خاص را در پیش تنظیمات لایه تنظیم Black & White پیدا کردم.
آیا می دانستید؟

شما می توانید با کلیک کردن آیکون “Clip to” در پایین پنل Adjustments لایه های تنظیم را به یک لایه مشخص clip کنید. در غیر این صورت لایه های تنظیم بر روی تمام لایه های زیرین تاثیر می گذارند.

مسیر کامل با استفاده از پالت Path کنترل می شود

اگر زمانی را به کشیدن مسیر ها در فتوشاپ اختصاص داده اید، پالت path را دیده اید. پالت path در فتوشاپ مانند پالت layer لازم است، اما فقط برای مسیر ها. از این پنل شما می توانید مسیر های جدید ایجاد کرده و آن ها را پاک کنید، آن ها را به یک انتخاب یا استروک تبدیل کرده و یا آن ها را رنگ آمیزی کنید.

میانبر های صفحه کلید خودتان را ایجاد کنید و ویرایش کنید

آیا تا به حال با خودتان فکر کرده اید که کاش می توانستید میانبر های صفحه کلید پیش فرض فتوشاپ را تغییر داده و برای خودتان میانبر های جدید ایجاد کنید؟ شما می توانید این کار را انجام دهید و این کار بسیار ساده ایست. تنها (Edit | Keyboard Shortcuts) را کلیک کنید. از این پنل می توانید پیش فرض ها را تغییر داده و میانبر های خودتان را اضافه کنید.

با استفاده از پالت Character می توانید بر روی متن هایتان کنترل کامل داشته باشید

پالت Character در فتوشاپ شامل تمام قابلیت های ویرایش که برای متن و پاراگراف مورد نیاز است می باشد. برای دستیابی به پالت character، آیکون سمت راست نوار ابزار type را در زمانی که متن در حالت انتخاب است بزنید یا (Window | Character) را کلیک کنید.

آیا می دانستید؟

شما می توانید تمام تنظیمات را در پنل Character با قرار داده موس بر روی آیکون های کناری منوی کشویی و کلیک کردن و کشیدن تنظیم کنید.

ساده کردن جریان کاری با استفاده از فضای کاری
فتوشاپ ۵ فضای کاری را تنظیم کرده است. هر کدام برای سه بعدی، طراحی، حرکت، نقاشی، و عکاسی. با انتخاب یکی از این فضا های کاری، فتوشاپ کاربردی ترین پنل هایش را باز کرده و آن ها را به روشی که به سادگی قابل دسترس است مرتب می کند، با توجه به نوع کارتان آن را انتخاب کنید. برای دستیابی به گزینه های فضای کاری (Window | Workspace) را کلیک کنید.

همچنین می توانید فضاهای کاریتان را ایجاد و ذخیره کنید. منو های فتوشاپ را باز کرده و پنل ها را آنگونه که می خواهید تنظیم کنید، (Window | Workspace | New Workspace) را کلیک کرده و اسم فضای کاریتان را به دلخواه انتخاب کنید. این یک نکته بسیار قابل استفاده است که در داخل فتوشاپ استفاده می شود.

خم کردن واقعی با استفاده از فیلتر Liquify

فیلتر مورد علاقه من در فتوشاپ فیلتر Liquify است (Filter | Liquify). شما می توانید با استفاده از این فیلتر افکت های پیچ و تاب جالبی به وجود آورید در حالی که هنوز ظاهر کار واقعی به نظر می آید.

در نمونه زیر، من از براش های داخل فیلتر استفاده کردم تا چشم های دختر را بزرگ تر کرده و به مو ها حالتی دیوانه وار بدهم. این فیلتر را امتحان کنید.

با نشان دادن لبه های لایه ها از پریشانی کار اجتناب کنید

یک نکته بسیار قابل استفاده که اغلب نادیده گرفته می شود نشان دادن لبه های لایه در زمان کار است. این کار در زمان کار بر روی یک سند با تعداد زیادی از لایه ها و در حالی که تشخیص محتویات لایه ها کار سختی است، بسیار قابل استفاده است. برای دستیابی به این ویژگی (View | Show | Layer Edges) را کلیک کنید. حالا زمانی که بر روی یک لایه خاص یا چند لایه کلیک می کنید با یک چهارضلعی در سند مشخص می شوند.

انتخاب رنگ ها و تن های خاص با استفاده از Color Range

یکی از بزرگ ترین کارها در فتوشاپ ساختن انتخاب هاست، و هر چیزی که باعث شود که سرعت کاری شما بالا برود. یکی از سریع ترین راه ها برای انتخاب رنگ ها و تن های خاص در یک عکس استفاده از گزینه Color Range است. برای دستیابی به این ویژگی (Select | Color Range) را کلیک کنید.

از پنجره گزینه ها می توانید حدود و رنگ خاصی را انتخاب کنید مانند روشنی ها یا تن های متوسط.

زمانی که Okay را کلیک کردید، بخش انتخابی در سند شما ایجاد می شود. در زیر من روشنی ها را انتخاب کرده ام.
سازماندهی و مرتب کردن سند ها

در بالاترین قسمت نوار ابزار در زیر منو فایل یک آیکون کشویی برای مرتب کردن سند های چندگانه وجود دارد. این در زمانی که شما سند های زیادی را باز کرده اید بسیار کاربردی است، یا زمانی که بر روی یک یا چند سند در یک زمان کار می کنی. با استفاده از این آیکون کشویی کار شما نسبت به زمانی که با پنجره های سندهایی که روی هم قرار گرفته اند کار می کنید بسیار سریع تر می شود.

سفارشی کردن منوهای پیش فرض در فتوشاپ

اگر می خواهید در جریان کاریتان سفارشی سازی کرده و کارها را ساده کنید باید زمانی را به سفارشی کردن منوهای پیش فرض اختصاص دهید. چیز هایی را که نمی خواهید یا برای یک فضا و جریان کاری خاص غیر قابل استفاده است را پاک کنید. این کار را به سادگی می توانید با کلیک کردن (Edit | Menus) انجام دهید. اگر نمی خواهید که بعضی از گزینه ها را نبینید، تنها با کلیک بر روی آیکون چشم آن را خاموش کنید. کار ساده ایست.

آیا می دانستید؟

شما می توانید گزینه های منو اصلی را با رنگ در پنل Menus هایلایت کنید. به سادگی بر روی کلمه “None” در ستون رنگ کلیک کرده تا یک رنگ مشخص شود.

براش هایتان را ویرایش کرده و به طور دقیق تنظیم کنید

پنل brushes جایی است که می توانید با استفاده از آن حالت براش هایتان را به طور کامل کنترل کنید. آشنایی با این پنل یک امر ضروری برای استفاده از براش ها است.

استفاده کردن از پالت Mask

Layer mask ها کارهای شگفت انگیزی برای ویرایش لایه ها در یک حالت غیر مخرب انجام می دهند. اما اگر تا به حال در هیچکدام از گزینه های موجود در پالت Mask را جستجو نکرده اید نیمی از کارهایی را که ماسک می تواند انجام دهد را استفاده کرده اید.

برای باز کردن پالت ماسک، (Window | Masks) را کلیک کنید. زمانی که یک ماسک که بر روی یک لایه ایجاد کردید را انتخاب کردید، گزینه ها در پانل Mask فعال می شود. در زیر من یک ماسک از یک کپی alpha channel قرمز در عکس ساختم.

با تنظیم کردن ویژگی feather در پنل Mask، می توانیم یک افکت تمرکز نرم در یک عکس ایجاد کنیم. افکت کاملاً قابل ویرایش یا پاک کردن باقی مانده بدون اینکه عکس اصلی را خراب کند. با گزینه های این پنل آشنایی پیدا کنید که به ماسک ها انعطاف پذیری بیشتری بدهند.
ویرایش کردن تصاویر JPG در Camera Raw

در این میان ابزارهای فوق العاده ای وجود دارند که در Camera Raw یافت می شود، تنها با نسخه های فایل دوربین native محدود نمی شوند. همچنین می توانید تصاویر JPG را در Camera Raw باز کنید. برای انجام این کار، Bridge را باز کنید. از Bridge به تصویر JPG رفته و Ctrl+Click کنید (کلیک راست در PC) و “Open in Camera Raw” را انتخاب کنید.

یکی از ابزار های مورد علاقه من در Camera Raw براش Adjustment است. در زیر یک تصویر JPG را می بینید که من با براش Adjustment در Camera Raw آن را ویرایش کرده ام. برای یک آموزش سریع در رابطه با اینکه چطور به این افکت دست یابید، این آموزش براش Adjustment را بررسی کنید.

استفاده از Alpha Channel ها برای ایجاد انتخاب های دقیق

یک روش که اغلب برای انتخاب استفاده می شود استفاده از یک Alpha Channel برای جدا کردن یک شئ از پس زمینه به همراه layer mask است. برای نمونه، در تصویر زیر ما یک پرنده را بر روی یک پس زمینه سفید داریم، که باید آن را پاک کنیم تا لایه زیر آن مشخص شود. با نگاه کردن بر روی پالت Channels شروع کنید تا ببینید که کدام channel کنتراست بیشتری دارد.

در این عکس، channel آبی بیشترین کنتراست را دارد. سپ یک کپی از channel آبی و با کشیدن آن بر روی آیکون کپی در پایین پالت ایجاد می کنیم.

سپس آن را برعکس می کنیم (Cmd+i). حالا می توانیم از Levels برای پاک کردن بعضی از قسمت های تن های متوسط استفاده کنیم.
اگر نیاز بود می توانیم هر قسمت سیاهی در داخل شیپ پرنده را با استفاده از یک براش سفید پاک کنیم. حالا یک انتخاب با نگه داشتن کلید Cmd و کلیک کردن بر روی تصویر thumbnail آن alpha channel جدید، یک انتخاب بسازیم. سپس باید به پالت layers بازگشته و آیکون “Add Layer Mask” را در پایین پانل کلیک کنیم. با این کار فوراً یک ماسک از پرنده که در لایه زیر قرار گرفته ایجاد می شود.
خشن کردن طراحی هایتان با استفاده از Texturizer

این یکی دیگر از فیلتر های جالبی است که هر بار و هر بار تجربیات خلاقانه ای را به وجود می آورد. برای لود کردن این فیلتر، (Filter | Texture | Texturizer) را کلیک کنید. پنجره Texturizer باز می شود و در این میان تنها چند گزینه وجود دارد. بیایید تا نگاهی دقیق تر بیاندازم. در زیر تصویر اصلی را می بینید.

در زیر من یکی از بافت های پیش فرض را بر روی بوم قرار دادم. افکت زیاد بد نیست، اما زیاد جالب هم نیست.
جالبی این فیلتر به این است که شما می توانید بافت های خودتان را لود کنید. آیکون فلش پایین را در کنار بافت کشویی کلیک کنید. تنها چیزی که لازم است این است که باین فرمت فایل بافت PSD باشد.
در نمونه زیر، من تصویر اصلی را به عنوان بافت در خودش لود کردم، که یک افکت زیبا ایجاد شد.
ایجاد انیمیشین GIF در فتوشاپ

ایجاد انیمیشن GIF کاری نیست که من زیاد انجام دهم، اما زمانی که فرصت آن را پیدا کنم حتماً آن را انجام می دهم. انجام فریم انیمیشن ها در فتوشاپ زیاد کار ساده ای نیست اما جالب است. برای دستیابی به پنل animation، می توانیم (Window | Animation) را کلیک کنیم. سپس آیکون فریم انیمیشن را در پایین سمت راست نمای خط زمانی انیمیشن کلیک می کنیم.

برای ایجاد فریم جدید آیکون فریم جدید را در پایین پنل بزنید. اساساً می توانید سند را برای هرکدام از فریم ها اضافه کرده، ویرایش یا مرتب کنیم. سپس زمان انیمیشن که باید در آن فریم داده شده از منوی کشویی در زیر تصویر thumbnail فریم قرار داشته باشد را تنظیم کنید. با استفاده از کنترل های player پیش نمایش انیمیشن تان را ببینید.

برای ذخیره کرده GIF که دنباله دارد، از (File | Save for Web & Devices) استفاده کنید. GIF را به عنوان فرمت فایل استفاده کنید.

ساده کردن پنل Info

ممکن است که از خودتان بپرسید که پنل Info چیست، و چرا باید در رابطه با چنین فضایی در صفحه صحبت کرد. من این را می دانم، زیرا من از خودم این سئوال را چندین بار پرسیده ام. اما حقیقت این است که، پنل Info شامل اطلاعات بسیار کاربردی می باشد.

کار کردن با Color Schemes به همراه Kuler Extension

اگر خیلی با رنگ ها سروکار دارید، مانند من، به پروژه Adobe’s Kuler نگاهی بیاندازید. این یک مجموعه از جدول های رنگی پشتیبانی کاربران است، که می توانید برای صرف کردن زمان کمتر برای انتخاب رنگ از آن استفاده کنید.

حالا ما می توانیم در فتوشاپ به Kuler به همراه Kuler Extension دست یابیم (Window | Extensions | Kuler). از پنل Kuler بگردید و جستجو کنید، درست مانند سایت اصلی. زمانی که جدول رنگی درست را پیدا کردید، آن را به پالت swatches اضافه کرده تا بتوانید در سندتان از آن استفاده کنید.

ویرایش کردن ویدئو در فتوشاپ

مطمئنم که بسیاری از شما نمی دانستید که در فتوشاپ شانس این را دارید که ویدئوهایتان را ویرایش کنید. می توانید و انجام آن کار ساده ایست. می توانید ویدئو یتان را به کلیک کردن (Layer | Video Layers | New Video Layer From File) وارد کنید. تمام فریم های ویدئو می توانند مانند یک لایه معمولی ویرایش شوند. برای دستیابی به فریم های جداگانه باید خط زمانی انیمیشن را باز کنید (Window | Animation). همچنین می توانید تغییراتی کلی با اضافه کردن لایه های تنظیم به پنل لایه ها ایجاد کنید.

این آموزش ویدئویی را ببینید که در آن استفاده از لایه های ویدئو نشان داده شده است.

خلق یک Vignette با استفاده از لایه های تنظیم

اخیراً من یک روش را برای ایجاد افکت Vignette با استفاده از یک لایه تنظیم gradient fill کشف کرده ام. من عاشق لایه های تنظیم هستم، پس به طور طبیعی راهی را برای استفاده از این تکنیک ها پیدا کرده و به لیستم اضافه کردم.

هر عکسی را باز کنید. در زیر تصویر اصلی را می بینید که برای نمونه از آن استفاده می کنیم.

حالا یک لایه تنظیم gradient fill با استفاده از سفید و سیاه شفاف اضافه می کنیم، و blend mode لایه را به Soft Light تنظیم می کنیم.
حالا یک استایل لایه gradient fill به لایه تنظیم اضافه کرده و از تنظیمات زیر استفاده می کنیم.
دوباره از یک گرادینت نیمه شفاف سفید به سیاه استفاده می کنیم. در زیر تصویر نهایی را می بینید. بهترین چیز در رابطه با این روش این است که vignette قابل تغییر باقی می ماند، و لایه تنظیم می تواند به یک سند جدید کشیده شده و به طور خودکار تغییر اندازه داده می شود.
بهترین قرار گیری با استفاده از Object Alignment

این نکته ممکن است برای بعضی ها آشنا باشد، اما تعجب می کنید اگر بفهمید که من چقدر از فتوشاپ استفاده کردم تا متوجه این ابزار شدم. زمانی که ابزار (Move (V را انتخاب می کنید چندین آیکون ردیف کردن در بالای نوار ابزار دیده می شود. زمانی که چند لایه را انتخاب می کنیم، و یکی از این دکمه ها را می زنیم لایه ها فوراً ردیف می شوند.

توجه داشته باشید که این دکمه ها می توانند زمان زیادی در جریان کاریتان ذخیره کنند.
با استفاده از فیلتر Offset پترن های تکرار شونده ایجاد کنید

ایجاد پترن های تکرار شوند کاری است که ما زیاد در فتوشاپ انجام می دهیم و فیلتر offset برای این روند یک مورد لازم است. برای ایجاد پترن های تکرار شونده از یک بافت باید یک مربع کامل از فایل بافتتان انتخاب کنید. ترجیحاً یک جای مناسب. انتخاب را در یک فایل جدید کپی کنید. فایل من ۵۰۰×۵۰۰ pixel است.

حالا (Filter | Other | Offset) را کلیک کرده و ۲۵۰ را برای عمودی و افقی وارد کنید. من ۲۵۰ را وارد کردم زیرا سند من ۵۰۰×۵۰۰ است، و شما باید نیمی از آن را offset کنید.
حالا با استفاده از ابزار (Clone Stamp (S خط مرکزی را تا جای ممکن ترکیب کنید. این فایل باید به عنوان یک پترن تکرار شونده ذخیره شود، و باید در فایل بزرگ تر از ۵۰۰ پیکسل هم بدون درز به نظر بیاید.
پنل Layers را با گروه کردن لایه ها سازماندهی کنید

ممکن است که این ویژگی را بدانید، اما من می خواهم که این را در این مقاله لیست کنم، زیرا این یک ویژگی مهم برای تغییر کسانی است که آن را نمی شناسد. من معمولاً چیزی را flatten نمی کنم، و در نتیجه کار من شامل هزاران لایه است. برای اینکه عاقلانه رفتار کنیم، من لایه ها را در بخش های کنترل پذیر گروه می کنم. این یک تکنیک لازم است که باید به جریان کاریتان اضافه کنید. نه تنها به جریان کاریتان کمک می کند بلکه به دیگران نیز در زمان کار بر روی یک گروه یا فایل های مشترک کمک می کند.

آیا می دانستید؟

می توانید چندین گروه از لایه ها را در داخل گروه های بزرگ تر در پنل layers قرار دهید تا بیشتر سازماندهی شوند.نظر
ارسال نظر